Haber

Manisa’da Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları 21 top ateşiyle başladı.

Manisa’da Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları 21 top ateşiyle başladı.

MANİSA – Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl kutlamaları başladı. Manisa’daki Ulusal Egemenlik Anıtı’na 21 topun atılması ve çelenk konulmasıyla başlayan kutlamalar, tüm kenti bayraklarla süsledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl kutlamaları Manisa’da 21 top atışı ile başladı. Şehzadeler ilçesinde Cumhuriyet Meydanı’ndaki Ulusal Egemenlik ve Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törene Manisa Valisi Enver Ünlü, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Deva Partisi Manisa Milletvekili Selma Aliye Kavaf, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, siyasi partilerin il başkanları, ilçe başkanları, askeri yetkililer, daire yöneticileri , gaziler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Manisa Spil Dağı eteklerindeki Bayrak Tepe’den 21 top atışı ile başlayan törende, Manisa Valisi Enver Ünlü ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Ulusal Egemenlik ve Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Tören bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi. Kutlamalar kapsamında Manisa bayraklarla süslenirken, kutlamalar kentin her yerinde çeşitli etkinliklerle devam edecek.

Soma’da da coşku vardı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Manisa’nın Soma ilçesinde çelenk sunma töreni ve 100’üncü yıl fotoğraf çekimi düzenlendi. Soma Kaymakamı Fatih Akkaya ve Soma Belediye Başkanı Ali Tulup, Atatürk Anıtı’na çelenk koyduktan sonra saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudular. Törenin ardından ülke tarihini ve cumhuriyet dönemini yansıtan özel bir fotoğraf standı da vatandaşlara sergilendi.

haberkoycegiz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu