Haber

Kocaeli Büyükşehir’in atölyeleriyle hayallerine kavuştular

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Gençlere Yol Gösteriyor’ projesi kapsamında hizmet veren Karamürsel Gençlik Merkezi ve Millet Kıraathanesi’nde açılan fotoğraf ve müzik atölyelerine katılan 3 öğrenci Hoş Sanatlar Lisesi’ni kazandı. Büyükşehir’in atölyelerinde aldıkları derslerle fotoğraf ve müzik alanındaki yeteneklerini geliştiren gençler, Hoş Sanatlar Lisesi’ni kazanarak hayallerine kavuştu.

HAYALLERİNE İLK ADIMI ATTILAR

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde yaşayan Ramazan Emek Çelik resimle, Elanur Fırat ve Senan Rustamlı ise müzikle ilgileniyordu. Küçük yaşlardan itibaren sanatsal yetenekleriyle dikkat çeken gençlerin ilk hayali Hoş Sanatlar Lisesi’ni kazanmak oldu. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şubesi bünyesinde Karamürsel Gençlik Merkezi ve Millet Kıraathanesi’nde açılan sanat atölyelerinden aldıkları eğitimlerle hayallerini gerçekleştirdiler. Ramazan, Elanur ve Senan okul dışında kalan zamanlarını sanat atölyelerinde değerlendirerek, uzman eğitmenlerden sanat güçlendirme hizmeti aldılar. Büyükşehir’in atölyeleri ile yeteneklerini geliştiren gençler, istedikleri liselere kavuşmayı başardı.

“HAYALİMİN İLK KISIMINI GERÇEKLEŞTİRDİM”

Karamürsel Gençlik Merkezi ve Millet Kıraathanesi’nde resim atölyesine arkadaşının önerisiyle başladığını belirten 14 yaşındaki öğrenci Ramazan Emek Çelik, çocukluğundan beri elinden kalem kağıt düşmediğini, ve fotoğraf çekerken keyifli olduğunu söyledi. Fotoğraf atölyesi öğretmeni Elif Çiler Arslan’a teşekkür eden Çelik, “Resim tutkumu ve gelişimimi hocama borçluyum. Girdiğim yetenek sınavı ile Yalova Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanarak hayalimin ilk bölümünü gerçekleştirdim.”

haber-buharkent.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu