Yaşam

Ünlü Psikiyatrist Gülseren Budayioğlu Televizyon Sektörüne Neden Girdiğini Açıkladı

Ahmet Mümtaz Taylan’ın NTV ekranlarında yayınlanan programının sunuculuğunu Sinahsızlar Apartmanı, Camdaki Kız, Yalıçapkını, İstanbullu Gelin gibi dizilerin yaratıcısı Psikiyatrist Gülseren Budaıcıoğlu yaptı. ‘Televizyonla olan ilişkim bana yeni bir hayat verdi.’ Budaıcıoğlu’nun programda söylediklerini sizler için derledik.

Kaynak:https://www.youtube.com/watch?app=des…

Ülkenin en ünlü psikiyatristlerinden biri olan Gülseren Budaıcıoğlu da çok başarılı bir yazar.

Budaıcıoğlu’nun öne çıktığı bir diğer alan ise kitaplarını dizi uyarlamasıdır. İstanbullu Gelin, Masumlar Apartmanı, Camdaki Kız, Yalıçapkını gibi izleyicilerin çok sevdiği dizilerin birçoğu Gülseren Budaıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlama.

Gülseren Budaıcıoğlu bu iddiada o kadar başarılı ki kendi hayat hikayesini de ekranlara taşıdığı Kırmızı Oda’da reyting rekorları kıran diziler arasında yerini aldı.

Budaıcıoğlu dizisinin bu kadar çok izlenmesinin en büyük sebebi olayların tamamının gerçek hayat hikayelerinden şekilleniyor olmasıdır. Bu hikayeler Gülseren Budaıcıoğlu’nun tedavi ettiği hastaların hayatlarıdır.

Müvekkillerin hayatını dizilere konu etmeyi etik bulmayan çalışma arkadaşları Budayioğlu’nu bu konuda eleştirse de ünlü psikiyatr bu döneme dizileriyle damgasını vurdu.

Elbette bu dizilerin bu kadar sevilmesinin nedenlerinden biri de ülke olarak psikolojiye takıntılı olmamız. Zengin kızlar ve fakir erkekler içeriklerini tercih etmeyen seyirci çareyi Budaıcıoğlu dizisinde buluyor.

Ahmet Mümtaz Taylan’ın ‘Empati’ programına konuk olan ünlü psikiyatrist ve yazar, “Televizyonla olan ilişkim bana yeni bir hayat verdi. Ayrılma amacım insanlara bilmediklerini anlatmaktı. bilir, göremez ve duyamaz.”

Travmatik hikayeleriyle seyirciyi ekrana kilitlemeyi başaran Gülseren Budaıcıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan’a hastalarını ve doktorluğu çok özlediğini, tekrar doktorluğa dönmek istediğini söylemeden geçmedi.

“Yıllardır bu işi yapan biri olarak, insanların hayatta zor anlar yaşadığını biliyorum. Kendim de birçok kez yaşadım. Zor zamanlarda bir psikiyatriste gidebilmek geleceğimiz için çok önemli olabilir. Ülkemizdeki çoğu insan bunu yapamıyor.”

Cümleleriyle konuşmasına devam eden Budaıcıoğlu, dizileriyle bu açığı kapatmak isteyebilir mi? Yorumlara göz atın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu