Ekonomi

Uluslararası Finans Endüstrisi Fuarı İran’da başladı

İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen 15. Uluslararası Finans Endüstrisi Fuarı (FINEX), farklı ülkelerden yatırımcılar ve İranlı firmaların katılımıyla başladı.

Tahran’daki Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen fuarın açılış programı İran’a ait. Ekonomive Maliye Bakanı İhsan Handuzi, İran Meclisi Ekonomi Komitesi Başkanı Mohammad Rızapur İbrahimi, İran Borsası Lideri Mecid Aşki, İran Genel Sigorta Genel Başkanı Mecid Behzadpur, yerli ve yabancı yatırım şirketleri ve yatırımcı arayan şirketler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Handuzi, bu yıl katılımın geçen yıla göre yaklaşık iki kat arttığını ve bunun fuara verilen özel değeri gösterdiğini söyledi.

Fuarda ülkenin bankacılık şubesi, sermaye piyasası kurumu ve değerli sigorta şirketlerinin yer aldığını kaydeden Handuzi, bunun piyasa sorunlarının tespiti ve firmaların çalışmalarını ve projelerini tanıtma ve yatırımcı bulma konusunda mağduriyetlerinin giderilmesi açısından değerli olduğunu belirtti.

Handuzi, fuarın yerli ve yabancı yatırımcılara ve büyümek isteyen firmalara yeni fırsatlar sunduğunu sözlerine ekledi.

Açılışın ardından Handuzi ve beraberindeki yetkililer fuar alanındaki stantları gezerek çalışmalar ve projeler hakkında bilgi aldı.

Çeşitli ülkelerden yatırımcıların hazır bulunduğu fuarda onlarca firma çalışmalarını ve projelerini tanıtmak için seminerler verdi ve yatırımcılarla toplantılar gerçekleştirdi.

Fuar, 9 Haziran’a kadar ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecek.

haberbanaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu