Haber

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2023 Kış Tatbikatı Kars’ta devam ediyor

Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2023 Kış Tatbikatı Kars’ta devam ediyor

MSB’den Kış Egzersizi paylaşımı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin planlanan tatbikatlarından KARS – Kış Tatbikatı-2023 Kars’ta devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı, Kış Tatbikatı’nda görev alan Türk Silahlı Kuvvetleri çalışanının tatbikat sahnelerini paylaştı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin planlı tatbikatlarından biri olan ve 18 Ocak’ta başlayan Kış Tatbikatı-2023 devam ediyor. Azerbaycan, Almanya ve İngiltere’nin de aralarında bulunduğu 17 ülkeden katılımcıların yer aldığı tatbikat, Cumhuriyet tarihinin en geniş katılımlı kış tatbikatı olma özelliğini de taşıyor. Buna rağmen Sarıkamış ilçesinde devam eden Kış Tatbikatı, 2 Şubat’ta sona erecek. Zaman zaman eksi 18 dereceye kadar düşen şiddetli kış koşullarında devam eden tatbikata ait görüntüler Milli Savunma Bakanlığı tarafından paylaşıldı. Karın etkisi altına giren Sarıkamış’ta görevlerini yerine getirmeye devam eden Mehmetçik’in görüntüleri hayranlık uyandırıyor.

“Özel Kuvvetler Komutanlığımızın isimsiz kahramanlarını Kış Tatbikatında izleyelim”

MSB’den yapılan paylaşımda, “Her türlü kuvvet görevini korkusuzca ve profesyonelce üstün başarı ile yürüten Özel Kuvvetler Komutanlığımızın isimsiz kahramanlarını Kış Tatbikatında izleyelim” ifadesi yer aldı. Görüntülerde, Özel Kuvvetler Birliklerinin zorlu kış koşullarında gerçekleştirdiği harekat faaliyetleri yer aldı. Tatbikatta 43 farklı tipte 651 araç ve 23 farklı çap ve tipte 865 silah kullanılıyor. Taarruz, hava taarruz harekatı, hava taarruz harekatı, hava ulaşımı ve lojistik üs faaliyetlerinin icra edildiği tatbikatta; Tank tümenlerinin yanı sıra topçu bataryaları, havan kadroları, keskin nişancı timleri, Özel Kuvvetler Komutanlığı çalışanları, komandolar ve helikopterler görev yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu