Ekonomi

Schneider Electric, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcısı olarak Neslihan Ogan Gümrükçü’yü atadı

Schneider Electric, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığı görevine Neslihan Ogan Gümrükçü’nün atandığını duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, yeni görevine dün başlayan Gümrükçü, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde yetenek ve çeşitlilik dönüşümü başta olmak üzere insan kaynakları önceliklerinin belirlenmesinden, yeni yeteneklerin ve liderlik süreçlerinin güçlendirilmesinden, yeni nesillere uygun değişimden sorumlu olacak. müşteri ve tüketici beklenti ve ihtiyaçlarının karşılanması ve dijital odaklı olunması. Bölge genelinde ortaya çıkan yetkinliklerin geliştirilmesi gibi kritik konulardan sorumlu olacak.

Bu bağlamda sorumluluk alanına giren ülkelerde insan kaynakları stratejilerinin, insan kaynakları girişimlerinin ve yeni nesil uygulamaların hayata geçirilmesine öncülük edecektir.

Alanında 20 yılı aşkın deneyime sahip olan ve 2018 yılından bu yana Schneider Electric’te görev yapan Gümrükçü, Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölgesi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcılığı ve son olarak Yetenek, Öğrenme ve Geliştirme Direktörü olarak görev yaptı. 2021 yılından itibaren Orta Doğu Afrika Bölgesi Kalkınma Lideri olarak görev yaptı. Bu misyonla Gümrükçü, bölgede sürekli öğrenme kültürünün güçlendirilmesi, yerel yeteneklerin geliştirilmesi ve liderlik becerilerinin artırılması amacıyla bölgede önemli dönüşümlere öncülük etti.

Gümrükçü, mesleki sorumluluklarının yanı sıra, özellikle kadınların iş hayatında tutulması ve liderlik vasıflarının geliştirilmesi konusunda koçluk ve mentorluk faaliyetlerine de gönüllü olarak destek vermektedir.

Gümrükçü, İstanbul Üniversitesi Dil ve Edebiyat Fakültesi Yabancı Diller Bölümü’nden mezun olduktan sonra psikoloji alanında yüksek lisansını tamamladı.

ispirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu