Haber

Mansur Yavaş, Akşener’i 6’lı Masaya dönmeye nasıl ikna ettiğini anlattı: ‘Bu kadar kişinin beklentisini geri çeviremezsiniz’ dedim.

6 Tablo’nun adaylık sürecinde UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığının dayatıldığını belirterek sert açıklamalarda bulundu. Daha sonra İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaştarafından ziyaret edilen Akşener, 2 belediye başkanının başkan yardımcısı olması kuralıyla masaya döndü.

“MANSUR BENİ YAVAŞ YAVAŞ TÜKETTİ” DEMİŞTİ

Akşener daha sonra yaptığı açıklamalarda “Mansur Yavaş beni masaya dönmeye ikna etti” derken, TV100’de canlı yayına katılan Mansur Yavaş, kendisine soru sorulduğunda Akşener’i nasıl ikna ettiğini anlattı.

“OLAYLAR İNSANLARI HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI”

Mansur Yavaş, “İki yıldır ittifak görüşmeleri yapılıyor. Halkta bir beklenti vardı, güzel bir sonuç çıkacak, aday belirlenecek ve seçim kazanılacak. Son dönemde yaşanan olaylar” İki tarafı da tanıyan biri olarak Meral Hanım’ın partisindekileri yakından tanıyorum, CHP’lilerin ne düşündüğünü biliyorum.

“BU HALKIN BEKLENTİSİ GERİ DÖNÜLMEZ”

Randevu aldık. İmamoğlu Bey de İstanbul’dan geldi. ‘Bu kadar insanın beklentisi geri çevrilemez’ dedik. Kesinlikle gelmelisin.’ Bana ‘ağabey’ diyor. İsrailli oldum. Ekrem Bey ile işin varsa dönerim dedi. Biz de kabul ettik. Bu şekilde yeniden ortaya çıktık. Gelmemiz uygun oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu