Haber

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar Yunusemre İlçesindeki Kentsel Dönüşüm Projesini İnceledi

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; Kentsel Dönüşüm Projesi’nde sona yaklaşılan Yunusemre İlçesi’nde peyzaj ve otopark çalışmalarını inceledi. Yunusemre bölgesinde A’dan Z’ye kentsel dönüşümü tamamladıklarını belirten Önder Çolakbayrakdar, şunları söyledi; “İlk gün hak sahiplerine söz verdiğimiz evlerin tamamını teslim ettik ve artık hak sahipleri sıcak evlerinde yaşamaya başladı” dedi.

Yunusemre İlçesi’nde son aşamasına gelen yeni parkın çalışmalarını denetleyen Önder Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarının hızla devam ettiğini, dönüşümle eş zamanlı olarak toplumsal dönüşümü de gerçekleştirdiklerini vurguladı. Başkan Çolakbayrakdar, Yunusemre bölgesindeki kentsel dönüşümü A’dan Z’ye tamamladıklarına dikkat çekerek; “Yunusemre İlçesi’nde kentsel dönüşüm alanındayız. 6 yıl önce başlayan inşaat çalışmaları tamamlandı. Mülkiyet çözümlemesi, vatandaşlık sözleşmeleri, inşaatların yanı sıra park, aile sağlığı merkezi gibi sosyal tesisleri de yürütüyoruz. kentsel dönüşüm kapsamında söz verdiğimiz sosyal tesisler ve A’dan Z’ye tüm kentsel dönüşüm tamamlandı. En önemlisi ilk gün hak sahiplerine söz verdiğimiz tüm evler teslim edildi ve anahtarları verildi. Hak sahipleri sıcak evlerinde yaşamaya başladı. Güzel günlerde yaşasınlar. Tabii ki kentsel dönüşüm çalışmalarımız da “Biz bu bölgede çalışmalarımızı bitirdik ancak Yavuzlar ve Gaziosman bölgelerinde de çalışmalarımız hızla devam ediyor. Yunusemre’nin komşu mahalleleri. Bizim tek derdimiz şehrimizi güzelleştirmek, şehre hizmet etmek” dedi.

Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, Kayseri’ye daha iyi hizmet etmeye çalıştıklarını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı: “Şehrimizi ve vatandaşlarımızı seviyoruz. Bu şehri, bu milleti seven ekip ruhuyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” – KAYSERİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu