Haber

İsrail ordusunun Gazze’deki kara operasyonu sürüyor

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Tuğamiral Daniel Hagari, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ndeki kara operasyonunun devam ettiğini belirtti.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 21’inci gününde de devam ediyor. İsrail Savunma Kuvvetleri Sözcüsü Tuğamiral Daniel Hagari yaptığı açıklamada, “Piyade, zırhlı, müstahkem kara ve topçu kuvvetleri halen sahada ve operasyona devam ediyor.” Hagari ayrıca İsrail’in gıda, su ve ilaç taşıyan kamyonların bugün Gazze’ye girmesine izin vereceğini de belirtti.

Kara saldırısı devam ediyor

İsrail ordusu dün gece Gazze’nin kuzeyine yönelik saldırılarını önce karadan, ardından savaş uçaklarıyla yoğunlaştırdı. Kara operasyonu sırasında İsrail askerleri ile Hamas üyeleri karşı karşıya geldi. Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Hanun ve Gazze Şeridi’nin merkezindeki Bureij’de gece saatlerinde şiddetli çatışmaların yaşandığını duyurdu. İsrail ordusu ayrıca Gazze Şeridi’nin en büyük ve merkezi hastanesi olan Şifa Hastanesi ve Beyt Lahya kentindeki Endonezya Hastanesi çevresini de hava saldırılarıyla vurdu.

İsrail ordusunun devam eden saldırıları nedeniyle Gazze Şeridi’nden dumanlar yükseliyor. – TEL AVİV

haber-andirin.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu