Teknoloji

Elinizin şekline göre tasarlanan fare üretildi

Bilgisayarlar hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ama kullandığımız bilgisayarla teçhizat En az bilgisayarın kendisi kadar değerlidir. Çünkü klavye, fare, sandalye gibi ekipmanlar ergonomik olarak uygun olmadığında sağlığımızı olumsuz etkileyebilmektedir. Bunun bilincinde olan bir grup araştırmacı, özel bir fare üretmek için harekete geçti. Formify adlı grup yapay zeka ve 3 boyutlu yazıcılar kullanıyor. özel fareüretmeye başladı.

Yapay zeka ve 3D baskı işine girince kişiye özel mouse sahibi olmak için bir merkeze gitmek gerektiğini düşünmüş olabilirsiniz. Ama bu gerekli değil. Formify’ın özel farelerini satın almak için tek yapmanız gereken, avucunun fotoğrafını çek . Bu kolay işlemin ardından devreye yapay zeka ve 3 boyutlu yazıcılar giriyor.

Sürdürülebilir ve özel

Formify’ın hayata geçirdiği sistem şöyle çalışıyor: Tüketici avuç içi fotoğrafını çekip sisteme yüklüyor. İkinci aşamada yapay zeka devreye giriyor ve fotoğrafı derinlemesine çekiyor. analiz et ve tüketiciye en uygun modelin tasarımını oluşturur. Son aşamada ise üç boyutlu yazıcılar ve fare baskı . Ortalama 55 gram yüke sahip olan fare, 26.000 DPI’a kadar kullanılabiliyor. Kendinden pilli fare, iki haftaya kadar kesintisiz kullanım sunar.

Kişiselleştirilmiş fare girişimi aslında sürdürülebilir bir sistem olarak ortaya çıktı. Naylon 12 (PA 12) tipi filamentler kullanan fareler, Multi-Jet Fusion (MJF) adı verilen bir baskı tekniği ile üretilir. Bu sayede filamentin kullanılmayan yüzde 80’i geri dönüştürülüyor kullanılabilir. Şu anda Kickstarter’da 140 $ içinSatın alınabilir fareler, gelecekte 175 $ karşılığında seri üretime sunulacak.

Özel farelerin Kickstarter sayfası buradanerişilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu